Niska waga ciała u 25-latki

Witam. moim problemem jest niska waga mianowicie mam 180 cm wzrostu a ważę 50 kg za nic nie mogę przytyć najgorzej jest gdy się denerwuje a denerwuje się każda blachostka od razu pojawiają się uderzenia gorąca odruch wymiotny drżenie i uczucie osłabienia taki stan towarzyszy mi codziennie nie wychodzę do ludzi bo się boje opinii juz nieraz słyszałam teksty typu chudzielec kosciotrup itd... wpedza mnie to w poczucie winy co robić ?????

Zachęcam do kontaktu z psychologiem. Pomógłby Pani przynajmniej w uczeniu się radzenia sobie ze stresem. Może nauczy się Pani technik relaksacyjnych?
Lęk przed wychodzeniem do ludzi, przed oceną, może być skutkiem, ale też przyczyną Pani problemów. To także temat na terapię.
Być może warto też skonsultować się z dietetykiem, który przeanalizuje Pani uwarunkowania rodzinne, nawyki żywieniowe, pomoże wdrożyć plan zdrowego odżywiania. Może też zasugerować, jakie badania wykonać, by wykluczyć medyczne przyczyny niskiej wagi.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/