Niski poziom bHCG i podejrzenie ciąży pozamacicznej

26.07 trafilam do szpitala z krwawieniem (wcesniej 2 testy pozytywne) w szpitalu zrobiono mi usg dopochwowe na ktorym nie bylo nic widac a poziom beta hcg wynosil 40 a dwa dni pozniej spadl do 10, zostalam wypisana do domu, to byla moja ost miesiaczka (trwala tydzien)4.09 zrobilam test z krwi i pozim bHCG wynosil 1755 jednak na badaniu USG (nie dopochwowym) nie bylo nic widac. dzis 9.09 bylam u lekarza ktory podejrzewa nawet ciaze pozamaciczna z powodu za niskiego poziomu bhcg. mam sie martwic?

Wyniki HCG (zmiany w czasie i stężenia) są niepokojące. Opis czasu miesiączek jest nieprecyzyjnie opisany, dlatego trudno jednoznacznie interpretować. Przy stężeniu HCG >1000 powinniśmy widzieć ciążę w jamie macicy przy zastosowaniu usg ginekologicznego. USG brzuszne jest mniej precyzyjne w diagnozowaniu wczesnej ciąży lub patologii wczesnej ciąży. Możliwa jest teraz nowa ciąża w/maciczna ale jeszcze niewidoczna w usg brzusznym, lub ciąża pozamaciczna - uwaga!!! stan poważny wymagający hospitalizacji!!!, lub najmniej prawdopodobne, ale teoretycznie możliwe - choroba trofoblastyczna po wcześniejszym poronieniu.