Niski poziom cukru po posiłku

Witam, sprawa dotyczy mojej mamy (58 lat). Od jakiegoś czasu zaczęła badać cukier. Przed posiłkiem cukier jest w normie, zaś po posiłku jest bardzo niski (poniżej normy). Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie napisała Pani jakie konkretnie są poziomy glikemii i w jakim odstępie czasu od posiłku mierzony był poziom cukru. Istotny jest także rodzaj posiłku. Najlepiej byłoby zatem gdyby skonsultowała się Pani z lekarzem POZ, internistą lub diabetologiem, który zbierze wywiad, zbada Pani mamę, oceni wyniki glikemii i wdroży właściwe postępowanie. Do czasu wizyty u lekarza Pani mama powinna regularnie mierzyć cukier, a zmierzone wartości zapisywać.