Niski poziom cukru w cukrzycy typu I

Witam, mój mąż choruje na cukrzycę typu 1 od 20 lat, przez ten okres wiele się nauczył i kontrolowanie cukru idzie mu bardzo sprawnie, tzn. nie ma zbyt dużych wahań. Chociaż w ostatnim tygodniu zaczęło się coś dziać - gdy zmierzy cukier przed podaniem insuliny i przed posiłkiem, jest on w granicach 50-70, zje posiłek, cukier wzrośnie do około 90-100 i bez podawania insuliny utrzymuje się przez ok. godzinę, a później spada do ok. 60 i tak zostaje, a insuliny nie podaje, gdyż uważa, że nie ma potrzeby. Czym taki stan może być spowodowany?

ponad rok temu

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy