Niski poziom hemoglobiny i kolejny spadek po zażywaniu leków

Witam serdecznie. Od 10 lat mam zbyt niski poziom hemoglobiny. Wykonałam badania ogólne, "zaliczyłam" wizytę u ginekologa i hematologa. Dowidziałam się, że ogólnie jest wszystko w porządku. Mam obfite miesiączki dlatego dożywotnio powinnam przyjmować żelazo. Ostatnio, będąc u lekarza dowidziałam się, że w żadnym przypadku nie powinnam przyjmować żelaza cały czas. Po trzy miesięcznej przerwie w zażywaniu leku znowu mam spadek wyników. Proszę o informację, jak postępować?

Witam. Oczywiście korzystniej dla Pani byłoby aby przyjmować większą ilość żelaza w diecie, a nie w postaci suplementów. Jeśli jednak dieta nie jest w stanie wyrównać zapasów żelaza traconych w trakcie obfitych miesiączek jak najbardziej powinna Pani poddawać się stałej suplementacji.