Niski poziom limfocytów, wysoki granulocytów - co to oznacza?

Mój 12-letni syn od kilku miesięcy ma podwyższoną gorączkę 37,2 a ostatnio ma 35,6 i skarży się na osłabienie i ból brzucha. Zrobiłam badanie krwi i syn ma limfocyty - 14,3 gdy norma jest 20,0-45,0, granulocyty segmentowe 70 norma 25-60, granulocyty kwasochłonne 11 norma 1-5. Lekarz rodzinny u którego byłam nie skomentował wyników i nie zalecił dalszych badań i leczenia. Gdzie mam się udać w celu podjęcia leczenia? Kinga

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wyniki należy interpretować przede wszystkim w całości i w odniesieniu do pacjenta. Rozmaz automatyczny służy jedynie do wstępnej oceny. Istotna jest bezwzględna liczba poszczególnych rodzajów krwinek białych we krwi (wyrażona w tys/ml). Jeżeli liczby te mieszczą się w granicach normy, to faktycznie niewielkie odchylenia w rozmazie automatycznym nie budzą niepokoju.

W diagnostyce istotny jest przede wszystkim wywiad (czyli możliwość rozmowy o dolegliwościach pacjenta) oraz badanie lekarskie. Kluczową rolę we wstępnej diagnostyce odgrywa pediatra. Jeżeli istnieje podejrzenie, że bóle brzucha wynikają z jakiegoś schorzenia, wtedy najczęściej zaleca się poszerzenie diagnostyki w poradni gastroenterologicznej.

Pozdrawiam serdecznie