Niski poziom progesteronu a przeciwwskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej

Mam 18 lat. Od moment gwałtownej utraty wagi w wieku 15 lat zaczęłam mieć nieregularne miesiączki. W zeszlym roku okazało się, że mam niski poziom progesteronu, lekarz powiedział, że nie mogę stosować tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ może wystąpić w przyszłości bezpłodność przez zahamowanie produkcji progesteronu. Stosowanie prezerwatyw nie jest komfortowe i wolałabym antykoncepcję hormonalną. Czy rzeczywiście istnieje takie ryzyko i nie mogę stosować tabletek bądź krążków dopochwowych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się na ponowną wizytę do specjalisty ginekologa. Lekarz ponownie zleci odpowiednie badania. Na podstawie wyników badań dodatkowych specjalista dokona ponownej oceny co do ryzyka stosowania antykoncepcji hormonalnej.