Niski poziom żelaza i hemoglobiny - czy może to być powód spóźniającego się okresu?

Witam. Mam nietypowy problem. Otóż niedawno się odchudzałam i straciłam trochę na wadze. Dodatkowo mam złe wyniki badań - niskie żelazo i niski poziom hemoglobiny. Od 3 tygodni spóżnia mi się okres. Jakiś czas temu uprawiałam z chłopakiem petting. Byłam w majtkach, a on nie miał wytrysku. Penis nie był wkładany do mojej pochwy. Czy mogę być w ciąży? Dodam jeszcze, że jestem dziewicą.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli nie doszło do penetracji, nie było wytrysku  i nie było kontaktu penisa z okolicami pochwy to ryzyko ciąży jest minimalne.

Możliwość, aby doszło do zapłodnienia byłaby wtedy, gdyby partner miał wytrysk i nasienie dostałoby się do przedsionka pochwy lub w inny sposób przedostałoby się  w jej okolice.

Utrata wagi ma ogromny wpływ na zaburzenia miesiączkowania i prawdopodobnie to jest główną przyczyną.

Jeżeli miesiączka cały czas nie wystąpi należy udać się do lekarza.

Pozdrawiam!