Niski stopień skrętności pępowiny

Witam! Jestem w 22 tyg.ciąży i podczas dzisiejszej wizyty ginekolog oznajmił, iż mam niski stopień skrętności pępowiny,natomiast dokładnie nie wytłumaczył co w związku z tym.Czy jest to groźne dla dziecka? czy wiążą się z tym jakiekolwiek powikłania.Dodam,iż ciąża przebiega prawidłowo,wszystkie wyniki w normie. Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam Angelika

Witam serdecznie. Jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo nie ma powodów do obaw. Tego typu nieprawidłowość nie musi oznaczać kłopotów. Warto zaznaczyć jednak, ze wiąże się to zw zwiększonym ryzykiem owinięcia się dziecka pępowiną podczas porodu. Co jednak nie zawsze oznacza duży problem.