Niski wzrost 12-latka

Witam.Mam pytanie,mój syn ma 12 lat, waży 41 kg i ma 140 cm wzrostu.Pani pielęgniarka po ostatnich badaniach w szkole stwierdziła,że od trzech lat urósł tylko 5 cmi powiedziała,że to za mało.Czy powinnam się martwić i co powinnam zrobić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przede wszystkim dziecko powinno zostać zbadane przez pediatrę. Wzrost dziecka znajduje się w dolnym zakresie normy dla wieku. Pod uwagę należy wziąć wzrost rodziców i wzrost dziecka z poprzednich pomiarów, w odniesieniu do siatek centylowych.