Niski wzrost u nastolatki pomimo diety

Jak urosnąć Witam mam 19lat 155cm wzrostu przy 60kg wagi Pomimo radom lekarza (dokładnie dobranej diecie, zdrowym trybie życia i zasypianiu o wczesnych porach od dawna) mój wzrost nie ulega zmianom. Nie choruję także na żadną dolegliwość uniemożliwiającą mi wzrost. Moje pytanie brzmi co może wywoływać brak zmian po tak długich staraniach i co jeszcze mogę zrobić aby urosnąć? Czy są odpowiednie leki na wzrost np hormon wzrostu i czy zażywanie ich przyniosłyby widoczne efekty? Pozdrawiam, dziekuje

Witam,

Jeżeli Pani wzrost nie jest uwarunkowany rodzinnie jak najbardziej można się udać do endokrynologa. Natomiast proponuję wykonać rtg nadgarstka z oceną wieku kostnego, aby "zobaczyć co jeszcze przed Panią".