Niskie WBC

Witam, od jakiegoś czasu mam objawy podobne do nerwicy - szybsze bicie serca, drżenie rąk i stany niepokoju, ucisk w gardle i w czasie ataku nie mogę wziąć głębszego wdechu. Zrobiłam badania. Oto wyniki: WBC 3,5, GRA 1,6, LYM% 51,9, GRA% 44,7, TSH 2,04, inne są w normie. Po tygodniu powtórzyłam: WBC 3,5, GRAN 1,8, RBC 4,12, inne są w normie. Proszę o interpretację. Dodam, że od wielu lat mam alergię na kurz i pyłki traw.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W pierwszym badaniu morfologii krwi - obniżona liczba leukocytów (WBC) oraz liczba neutrofilów (GRA) i ich odsetek, a podwyższony odsetek limfocytów (LYM).

W kolejnej morfologii - liczba leukocytów nadal obniżona, liczba neutrofilów na dolnej granicy normy, erytrocyty (RBC) w normie, TSH - prawidłowe.

Obniżenie liczby leukocytów wymaga dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam