Nisko ułożona główka dziecka w 37 tygodniu ciąży

Witam ! Jestem w 37tyg ciąży. Na dzisiejszej wizycie lekarz powiedział mi, że główka dziecka jest bardzo nisko osadzona, a w 28tyg ciąży lekarz stwierdził, że dziecko jest o 2 tyg większe. Czy jest możliwe, że urodze przed końcem 40 tygodnia? termin mam na 16 maja. Dziś lekarz zasugerował ze moge urodzić w przeciągu 2 tygodni, czy mam się na to nastawiać ? Dodam, że brzuch mi sie obniżył kilka dni temu, i główka bardzo napiera w dół. Pozdrawiam Monika

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rzeczywiście na podstawie podanych informacji można podejrzewać, że poród będzie rozpocznie się przed terminem, dokładniejsze ustalenie momentu porodu jest niemożliwe.