Nisko umiejscowiony płód w 15 tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 15 tyg ciąży. Po wizycie u lekarza okazało się że płod się nisko umiejscowil przy samej szyjce macicy. Jest to moja pierwsza ciąża. Czy warto się w jakiś sposób bać?

Witaminy w ciąży

Nieprofesjonalne określenie "nisko usadowiony płód". Obiektywnie lekarz powinien wykonać USG dopochwowe i zmierzyć długość szyjki oraz ocenić czy nie ma rozwarcia ujścia wewnętrznego, bo to stanowi zagrożenie.