Nocne ataki kaszlu - czy mój syn może mieć astmę?

Witam. Mieszkamy w Irlandii od trzech lat, mamy siedmioletniego syna. Od dwóch lat systematycznie w okresie zimowym miewa ataki kaszlu, które pojawiają się nocą. Dziecko budzi się w amoku, brak z nim przez jakiś czas kontaktu, dusi się kazląc, połykając flegmę. Oprócz kaszlu dostaje katar, przy tym zaznaczam, że w dzień kataru nie ma, atak kaszlu trwa kilka minut i powtarza się wiele razy do rana. Zauważyłam zgrzytanie zębów. Czy to może być astma? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Napady kaszlu oraz szczękościsk połączony ze zgrzytaniem zębami podczas snu mogą być spowodowane choroba pasożytniczą. Niewykluczone, że są to objawy występujące niezależnie od siebie. Problem niewątpliwie wymaga konsultacji z lekarzem. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań możliwe będzie postawienie trafnej diagnozy.