Nocne napady kaszlu - astma czy trzeci migdał?

Witam. Mieszkamy w Irlandii od trzech lat, mamy siedmioletniego syna. Od dwóch lat systematycznie w okresie zimowym miewa ataki kaszlu, które pojawiają się nocą. Dziecko budzi się w amoku, brak z nim przez jakiś czas kontaktu, dusi się kazląc, połykając flegmę. Oprócz kaszlu dostaje katar, przy tym zaznaczam, że w dzień kataru nie ma, atak kaszlu trwa kilka minut i powtarza się wiele razy do rana. Zauważyłam zgrzytanie zębów. Czy to może być astma? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przerośniety migdał raczej powodowałby problemy przez cały rok niezaleznie od pory roku, dolegliwości mogłyby ewentualnie nasilać się w trakcie infekcji dróg oddechowych.
Sezonowość objawów może wskazywać na alergiczne tło objawów - proszę się zastanowić, czy w tych okresach nie zmienia się coś w Państwa mieszkaniu, w pokoju syna, może używane są inne kołdry, poduszki?
Silne i nawracające napady kaszlu mogą również wskazywać na astmę oskrzelową.
Z pewnością konieczne jest ustalenie, co może być przyczyną występujących objawów - niestety bez wizyty u lekarza nie da się tego wykonać - konieczne jest odwiedzenie pediatry, który będzie miał możliwość badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Prawdopodobnie konieczne będzie również wykonanie badań dodatkowych.

Pozdrawiam.