Nolpaza i Ciazom w 11. tygodniu ciąży

mam pytanie przed ciazom bralam leki nolpaza 40 teraz biore helicid 20 i jestem w 11 tygodniu ciazy .moja lekaz ogulna przepisala mi te leki i swierdzila ze kobiety braly te leki w okresie ciazy i nic im nie bylo .oturz horuje na horobe baretta i boje sie brac te leki ale bez nih nie radze se z ta horoba i prosze o pomoc czy mozna brac te lewki caly okres ciazy czy nie grozi to dziecku.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Nie ma wyraźnych przeciwwskazań do stosowania leku Helicid 20 w okresie ciąży. Jeżeli korzyści związane z przyjmowaniem leku przewyższają potencjalne ryzyko, lek może zostać zastosowany. Ostateczną decyzję w oparciu o wywiad i przeprowadzone badania u pacjenta podejmuje lekarz. Wskazana jest również konsultacja z lekarzem ginekologiem.