Norma beta-hCG po zabiegu wyłyżeczkowania

Czy wynik bhcg po zabiegu łyżeczkowania 3 tygodnie 410 jest prawidłowy.
Zaznaczam, że przed zabiegiem było to 80000 tydzień po 1750, 2 tygodnie po 650?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

W miesiąc po poronieniu, w tym po wyłyżeczkowania jamy macicy, poziom beta-HCG nie powinien już być wykrywalny.
To, że u Pani jest on nadal podwyższony, może wskazywać na niepełne wyłyżeczkowanie, co za tym idzie, na to, że w jamie macicy pozostała tkanka wydzielająca ten hormon.

Proponowałbym zgłosić się do swojego ginekologa z tym wynikiem w celu powtórnego zbadania. Przydatne będzie ocenienie poziomu beta-HCG w przyszłym tygodniu oraz wykonanie badania ultrasonograficznego narządu rodnego. Jeśli moje podejrzenia się potwierdzą niestety, ale konieczne będzie powtórzenie zabiegu wyłyżeczkowania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.