Normalne życie po anoreksji

rok chorowałam na anoreksję,potem zachorowałąm na kompulsywne objadanie chorowałam 11 miesiecy nastepnie dwa lata na bulimie przez ostatnie trzy lata niesamowicie naduzywalam alkoholu zeby nie czuc glodu,badz zagluszyc wyrzuty.Wyszłam za maz postanowilam ratowac swoje zycie odstawic alkohol i zaczac jesc normalnie wiem ze bedzie ciezko ale staram sie prosze mi powiedziec czy jesli juz nie bede pic i jesc normalnie mam szanse na normalne zycie oraz na urodzenie zdrowego dziecka,okres mam regula

Dzień dobry!

Z medycznego punktu widzenia zajście w ciążę, bezpieczne jej donoszenie i urodzenie zdrowego dziecka oczywiście jest możliwe. Zakładając jednak, że w czasie starań o ciążę i samej ciąży całkowicie zrezygnuje Pani z alkoholu i unormuje swoje odżywianie. Wiele kobiet, które w okresie dojrzewania i wczesnej młodości cierpiały na zaburzenia odżywiania, są dziś matkami. Jednocześnie proszę jednak pamiętać, że niepłodność, trudność z zajściem w ciążę jest dziś problemem bardzo wielu par, również tych prowadzących zdrowy tryb życia. Problemy z płodnością mogą zdarzyć się każdemu, ale dla większości par możliwe jest skuteczne leczenie. Może Pani również pomóc sobie w wyjściu z zaburzeń odżywiania i nadużywania alkoholu, podejmując psychoterapię - czy to indywidualną, czy grupową i/ lub uczestniczyć w grupie wsparcia. To pomoże Pani zrozumieć, w jaki sposób spotkały Panią zaburzenia jedzenia i nadużywanie alkoholu, wzmocnią motywację w walce z chorobą, będzie wsparciem w codziennym odnajdowaniu się w Pani nowym życiu po zmianie i uniknięciu powrotu do uzależnień.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadam na Pani pytanie, że jak najbardziej tak, zasługuje Pani na spełnione i szczęśliwe życie, według tylko Pani scenariusza.

Ważnym jest, żeby pozostała Pani w kontakcie terapeutycznym z psychologiem, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania.

Z przesłaniem tylko radości i spełnienia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl