Normy badania krwi u 7-latki

LYM 2,01 K/μL 1,0 — 6,5 LYM% ¯ 34,4 % 35,0 — 55,0 MONO 0,6 K/μL 0,2 — 1,3 MONO% ­ 10,3 % 1,0 — 6,0 EOS ¯ 0,04 K/μL 0,1 — 1,0 EOS% ¯ 0,7 % 1,0 — 5,0 To jest część wyników które odbiegają od normy mojej córki ma 7 lat. Reszta wyników jest pozytywna. Proszę o informację czy wszystko jest w normie??

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. W przypadku analizy wyników morfologii krwi najważniejsza jest bezwzględna (a nie procentowa) zawartość jej poszczególnych składników a ta nie odbiega od normy w przypadku limfocytów i monocytów. Jeśli chodzi zaś o nieznacznie obniżony poziom eozynofili, nie ma on znaczenia klinicznego.