Noszenie soczewek kontaktowych

Witam, Mam soczewki o mocy -0,75 na prawe i lewe oko. Kiedy zwyczajnie potrzebuje widziec coś z bardzo daleka nosze soczewki, jednak kiedy siedze w domu przy komputerze są mi one zbedne. Czy mogę nosic soczewki tylko 2-3 razy w tygodniu? Nie mam okularów i w pozostałe dni po prostu bym ich wcale nie nosiła(ani soczewek ani okularow). Czy nie szkodzi to oczom jak się tak raz nosi soczewki a raz nie? Pozdrawiam

Witam.
Oczywiście może Pani nosić soczewki kontaktowe przez 3 dni w tygodniu , a w pozostałe dni bez soczewek ze względu na niewielką wadę wzroku.
Pozdrawiam