Nowe objawy - wyciek z brodawki

Witam ponownie. Mam 40 lat. Jakiś czas temu lekarz onkolog stwierdził u mnie małego guzka. Mam skierowanie na zabieg usunięcia na 11 lutego. Martwię sie teraz, bo onkologa u nas w mieście nie ma, a ja zauważyłam, że podczas nacisku na piers z brodawki wycieka mi ropna wydzielina zabarwiona krwią, a guza już nie wyczuwam. Czyżby pękł pod wpływem nacisku? Co mam robić? Na prywatną wizytę nie stać mnie, a zanim dostanę się do onkologa w Kielcach, pewnie minie ze dwa tygodnie. Jeśli pojadę na zabieg i okaże się, że niepotrzebnie? Czy może też lekarz weźmie jakieś materiały do badania? Ale skąd, skoro guza nie czuć pod dotykiem, a kiedyś wyczuwałam.

40 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Istotne jest ustalenie czy faktycznie wydzielina z piersi ma charakter ropny. Zielono podbarwiony wyciek z brodawki, czasami krwisty, jest charakterystyczny dla brodawczaka - guzka rozrastającego się w przewodach mlekowych. Brodawczaki z wyboru usuwa się chirurgicznie. Jeśli natomiast faktycznie wyciek ma charakter ropny, towarzyszy temu ból, zaczerwienienie - być może doszło np. do nadkażenia torbieli w piersi i wtedy konieczna jest szybsza interwencja.

Najlepiej gdyby obejrzał Panią lekarz - najlepiej ginekolog - albo jeśli nie ma Pani możliwości szybkiej wizyty, nawet lekarz rodzinny.

Pozdrawiam serdecznie