Nudności i wymioty a zatrucie pokarmowe

Witam W nocy obudziły mnie mdłości które w późniejszej fazie przeszły w wymioty. Kilka godzin wcześniej spożywałem krewetki oraz pizze czy może to być tego powodem ? dodam że zdarzają mi się czasami zgagi. Mineło już 24h od pierwszych wymiotów i nudności nadal sie utrzymują - ile to może jeszcze trwać ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na infekcję pokarmową. Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku godzin. Gdyby się tak nie stało proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Proszę starać się dużo pić, co zapobiegnie odwodnieniu.