Nudności i wymioty a zazdrość o dziewczynę

ja jeszcze raz w sprawie tego pytania "mam problem, często gdy rozmawiam z dziewczyną i mi powie że pisze z innym chłopakiem, to jak jest przy mnie to jest jeszcze ok, a gdy mi powie i nie jestem z nią to robi mi się nie dobrze, i wymiotuje, dodam jeszcze że syrop na uspokojenie nie działa " to coby mi mogło pomóc bo to co pani napisała w odpowiedzi to tak robię, tylko co tu mi może pomóc ? rozmowa z psychologiem czy coś innego?

Dzień dobry!

Warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, skąd tak silna reakcja. Czym powodowa jest zazdrość o dziewczynę? Czy podobne reakcje zdarzają się też Panu w innych stresujących sytuacjach? Jak te reakcje zmieniają się z czasem, rosnącym stażem związku, reakcjami dziewczyny itp.? Słabną czy nasilają się? Jakiego rodzaju wsparcie czy porady dostaje Pan w tej kwestii od bliskich? Jaką jest Pan osobą, jak opisałby Pan swoje cechy osobowości, swoją odporność na stres, jaką rolę przyjmuje Pan w związku itp.? Czy w Waszym związku lub w Pana dotychczasowym życiu zdarzyło się coś ważnego, co może Pan wiązać z tak gwałtownymi reakcjami, nadwrażliwością na ryzyko zdrady itp.? Odpowiedzi na te pytania i zrozumienia Pana reakcji będzie szukał psycholog podczas osobistej rozmowy. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam Pana serdecznie. Co prawda to nie ja odpowiadałam wcześniej na Pana pytanie i nie wiem co napisała Pani psycholog, ale Pana mail mnie poruszył. Czytam w nim, że Pańska dziewczyna z jakiegoś powodu udziela Panu takich informacji, że pisze z kimś innym, wzbudzając w Panu oczywistą zadrość. Warto byłoby się zastanowić czemu ona to robi, czy jak kogoś kochamy to pragniemy robić mu przykrość? Myślę sobie, że gdy Pan jest obok niej to w każdej chwili może Pan zerknąć w te smsy i się trochę uspokoić, natomiast, gdy Pan ich nie widzi staje się Pan niespokojny i wcale się Panu nie dziwię. Wymioty i nudności to być może Pana złość na tą sytuacją, którą Pan wyraża nie słowami, ale poprzez ciało. Proszę wybaczyć, ale mam takie wrażenie, że Pańska dziewczyna jest agresywna w stosunku do Pana, tak się poprostu nie robi. Radziłabym albo z nią szczerze porozmawiać i powiedzieć, że jak się kochamy to próbujemy nie robić sobie przykrości, przecież kolegę można zaprosić, porozmawiać we troje. Jeżeli Pana nie posłucha to niech się Pan zgłosi do psychologa - psychoterapeuty a on pomoże Panu poradzić sobie z tymi emocjami oraz nauczy Pana budować bardziej satysfakcjonujące i bezpieczne związki. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz