Nudności na myśl o jedzeniu i utrata wagi

Mój problem polega na tym że od kilku dni nie mogę normalnie jeść.. Na samą myśl o jedzeniu robi mi się niedobrze.. Nie tylko rano, ale tez w ciagu dnia. Od razu powiem że na 100% nie jestem w ciąży. Dodatkowo ciągle trace na wadze.. mam 42kg przy wzroscie 160cm... Czy to jest stres spowodowany szkołą czy cos innego?

Witaj,
Nie wiem,czy zawsze w sytuacjach stresu tracisz na wadze poprzez tego rodzaju reakcje organizmu,ale byc może tak jest i w zwiazku z tym powinnas wiedzieć,ze jest to jeden z symptomów nerwicowych/reakcja wegetatywna/,które są wyuczone na skutek różnych niewłaściwych albo przypadkowych sytuacji i mimowolnie utrwalane jako "sposób"na problemy typowy dla małych dzieci.W dorosłym życiu nie są skuteczne,natomiast mogą powodować następstwa wyniszczające organizm.
Jeżeli naprawdę zalezy Ci na zdrowym,swiadomym kontrolowaniu wagi a nie podtrzymywaniu w takim celu swojej nerwicy,zapraszam na spotkanie.
Serdecznie pozdrawiam i zachęcam.