O czy może świadczyć ból oraz podany opis rezonansu magnetycznego stopy?

Witam, piszę w imieniu mojej mamy (wiek: 53 lata), która od około 6 miesięcy ma problem z prawą stopą. W chwili obecnej mama porusza się wyłącznie o kulach. Przyczyną było prawdopodobnie błędne leczenie skręcenia stawu skokowego (brak polecenia usztywnienia stawu). Zwykle prześwietlenia nie wykazują żadnych uchybień poza zmianami na tle wiekowym. Serie zabiegów: jonoforeza, ultradźwięki oraz laser, masaże nie przynoszą znaczących rezultatów. Ból jest od spodu stopy, na pięcie, uniemożliwia przyłożenie stopy do podłoża w celu chodzenia. Ostatnio zostało wykonane badanie rezonansu magnetycznego stopy, którę przytoczę w całości: "Wynik badania NMR stopy prawej. Badanie wykonano w sekwencjach SE i TSE w obrazach T1 i T2 zależnych, obrazach STIR w projekcajach osiowych, czołowych i strzałkowych. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawie skokowo-łódkowatym i skokowo-piętowym z widoczną niewielką wyrośną kostną na tylnym zarysie kości skokowej. Niewielka ilość płynu w stawie pizczelowo-skokowym i skokowo-piętowym. W obrębie kości piętowej w miejscu przyczepu powięzi podeszwowej widoczny jest odczynowy obrzęk szpiku kostnego (na tle mikrourazów?). Nie stwierdza się cech obrzęku powięzi podeszwowej ani cech ostrogi piętowej. Pozostałe struktury śródstopia bez zmian. Aparat więzadłowy stopy bez uchwytnych zmian." Odwiedziliśmy około 6 lekarzy specjalistów w Łodzi i większość z nich zaleca zabiegi, które podałem powyżej. Niestety, jak wspominałem, bez widocznych pozytywnych rezultatów. Będę wdzięczny za analizę wyniku badania oraz porady, sugestie co ewentualnie możemy jeszcze zrobić. Pozdrawiam serdecznie, Adam Maciejewski
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.

Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.