O czym może świadczyć ból lewej ręki?

Witam,   mam 55 lat, od 4 miesięcy odczuwam bardzo silny ból lewej ręki w okolicach barku (niczym niespowodowany), chodzę na drugi już zabieg laserowy i nic nie pomaga, lekarze nie wiedzą co to może być, czym spowodowane, po prostu nie wiedzą. Podejrzewają tylko, że to może mieć związek z kręgami szyjnymi. Jestem załamany. Proszę o pomoc, może jakieś wskazówki. Pozdrawiam
55 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
 Opisane przez Pana dolegliwości są bardzo niespecyficzne i trudno na ich podstawie cokolwiek wnioskować. Nie opisał Pan jak wyglądają dolegliwości, czy bólowi towarzyszą jakieś inne objawy (mrowienie, drętwienie, ograniczenie ruchomości), czy ból promieniuje do innych okolic, czy ból pojawia się/nasila się w określonych sytuacjach, czy istnieją jakiekolwiek czynniki łagodzące.
Istotne jest także jakie były wyniki badania fizykalnego oraz jakie badania dodatkowe zostały wykonane (RTG stawu, USG, RTG/CT kręgosłupa szyjnego?).

Wśród rzadszych przyczyn bólu barku jest także zespół chorobowy związany z chorobami kręgosłupa szyjnego. Ból ma charakter ostry i ściśle umiejscowiony, chory często odczuwa parestezje i drętwienie, które są związane z uciskiem krążka międzykręgowego na korzeń nerwu. Ból nasila się pod wpływem ruchów, a zakres ruchomości w stawie jest zwykle zachowany.
 Do innych przyczyn należą procesy zapalne w obrębie struktur ścięgnisto-mięśniowych , zamrożony bark, zespół ciasnoty podbarkowej, fibromialgia, bóle dławicowe.
Pozdrawiam!