O czym świadczą wyniki IgG i IgM?

Witam. Zrobilam sobie dzisiaj badanie IgG i IgM. Moje wyniki to IgG 16,15 a IgM 2,43. O czym świadczą te wyniki?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
IgG i IgM to klasy przeciwciał, które mogą być skierowane przeciw wszystkim antygenom. Nie podała Pani jakiej choroby poszukiwano podczas badania ani norm dla Pani laboratorium więc nie można powiedziec o czym świadczą wyniki.

Niestety, nie można odpowiedzieć na Pani pytanie bo nie podała pani informacji ani przeciwko czemu są te przeciwciała ( borelioza ? ), ani w jakich jednostkach.