O czym świadczy podwyższony poziom leukocytów?

Moja mama ma 18 tys leukocytów , narzeka na węzły chłonne , reszta wyników bardzo dobra , OB 7 , badania kontrolne ginekolog, laryngolog , stomatolog , usg jamy brzusznej , przewodów moczowych ok co to może być ?

Witam! Poziom białych krwinek podwyższa się w związku z wieloma czynnikami. Aby określić, co jest przyczyną jego podwyższenia w tym przypadku konieczne jest wykonanie ręcznego (!) rozmazu układu białokrwinkowego na poszczególne frakcje białych krwinek. W zależności bowiem od proporcji poszczególnych frakcji białych krwinek możemy mówić o najbardziej prawdopodobnej przyczynie takiego stanu rzeczy.