O czym świadczy taka reakcja mojego przewodu pokarmowego?

Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć - bardzo lubię majonez, a po zjedzeniu muszę iśc do toalety i wypróznić się. Stolec wtedy nie jest jednolity, a przypomnia stolec podczas rozwolnienia. Bardzo często zdarza się równiez tak, że po zjedzenieu obiadu boli mnie żołądek i muszę iść do toalety by się załatwić, gdy się załatwię mogę znów normlanie funkcjonować. Byłem ostatnio w szpitalu i wiadomo, że tam nie podaje się mięsa smażonego. W szpitalu nie miałem żadnego problemu z wypróżnianiem się i moja dolegliwość nie miała miejsca.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zdecydowanie powinien udać się Pan na konsultację do specjalisty gastroenterologa. Powinien on pomóc rozwikłać Pana problem.

Niestety w ramach porady internetowej nie ma możliwości zebrania pełnego wywiadu, zbadania Pana ani wykonania badań dodatkowych.

Opis, jaki Pan zamieścił, nie wskazuje jednak na żadną poważną chorobę. Jak sam Pan napisał istnieje związek między wystąpieniem objawów a stosowaną dietą. Może zatem wystarczająca będzie zmiana nawyków żywieniowych, a niepokojące objawy ustąpią.