O płatkach kukurydzianych...

Czy mogę schudnąć jedząc na śniadanie i kolację płatki kukurydziane, w których w 100 g : wartość energetyczna 372 kcal białko 8,2g węglowodany 81,7g w tym cukry 5,6g tłuszcz 1,4g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,8g błonnik pokarmowy 3,4g sód 0,8g
ponad rok temu

Witam,
Generalnie we wszystkim polecany jest umiar.
Spożywanie takiego samego posiłku dwa razy dziennie nie jest zalecane (brak różnorodności produktów).
Jedynie urozmaicona dieta zapewnia pokrycie zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze.
Dużo zależy też od tego, co będzie Pani jadła poza posiłkami opartymi na płatkach kukurydzianych i mleku.
Ze swojej strony raczej nie polecałabym takiego sposobu żywienia.
Warto czytać etykiety, a nie tylko informację o zawartości kcal i innych witamin i składników mineralnych.
Szukać ewentualnego dodatku: karmelu, słodu jęczmiennego, cukru.
Te substancje warto ograniczać w diecie, w celu mniejszego stymulowania trzustki do wydzielania insuliny (która sprzyja tyciu).