Obciążenie nóg po zespoleniu szyjki kości udowej

Dzień dobry Panie doktorze jestem po zespoleniu szyjki kości udowej kość się zrasta lekarz zlecił rechabilitację i pozwolił obciążać kończynę na 20 kg. Proszę o podpowiedź czy obciążanie nogi odbywać się ma przy poruszaniu się o dwóch kulach czy o jednej? Bo jeśli o jednej to po której stronie podpierać się mam mając chorą lewą nogę .

Szanowany Panie, jeżeli podstawą podjęcia decyzji o rozpoczęciu obciązania operowanej kończyny było: badanie, czas jaki minął od prawidłowo przeprowadzonego zabiegu oraz rtg kontrolne to znaczy,że cały proces leczenia przebiega prawdiłowo. Stopniowe (kontrolowane) obciażanie operowanej konczyny powinno odbywać się w asekuracji dwóch kul łokciowych. Chodzenie z jedną kulą to ostatni etap przed powrotem do poruszania się z pełnym obciążaniem operowanej kończyny. O tym kiedy to obciążenie ma wzrastać decyduje czas (biologia zrostu kostnego) oraz obraz RTG (jego ocena). Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.