Obecność komórek nowotworowych w organizmie

Czy badanie krwi pod katem wczesnego wykrywania raka w tym prostaty plus badanie na zawartosc krwi w stolcu i test uryny wykluczaja obecnosc komorek nowotworowych w organizmie?Tzn czy jesli wszystkie te wyniki sa pomyslne moge byc pewny,ze nie mam raka? Co jaki czas powinienem powtorzyc te badania?Mam 49 lat

Witam , poruszył Pan niezależne tematy - jeśli chodzi o prostatę to konieczne jest badanie "per rectum" (przez odbytnicę) wykonane przez urologa (palcem lub transrektalne usg)-on zadecyduje po podstawowym badaniu palpacyjnym , wynik badania PSA z surowicy krwi jest badaniem uzupełniającym. zż