Obecność makrofagów i BACC guzka piersi

Proszę o opinię co oznacza wynik BACC guzka piersi, a zwłaszcza obecnośc makrofagów (guzek o średnicy około 10mm): wynik: Płyn białkowy, liczne makrofagi, nieliczne płaty i grupy małych komórek nabłonkowych bez cech atypii. Obraz zmiany łagodnej.

Na pdst opisu samej biopsji można powiedzieć, że to zmiana łagodna, tj nie budzi żadnego niepokoju pod kątem rozwoju nowotworu. Jednak nawet w tej sytuacji wskazane są okresowe kontrole piersi (badanie kliniczne i USG).