Obecność nieprawidlowych komórek nabłonkowych

Witam, Dostałam wynik cytologii Oto opis Wykonany rozmaz odpowiedni do oceny.Stwierdzono obecność nieprawidlowych komórek nabłonkowych.Nieprawidłowe komórki nablonka płaskiego(ASC US)Zmiany odczynowe związane z: zapaleniem(łącznie z typową regeneracją)Proszę o interpretac ję wyniku Bardzo się niepokoję.Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogły powstać na skutek stanu zapalnego. Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.