Obfite krwawienie w okresie starania się o dziecko - co to oznacza?

02.07.2011 Od ślubu 04.06.2011 staramy się z mężem o dziecko. Mniej więcej od pierwszych dni starań bolało mnie podbrzusze, później jajniki, raz jeden, raz drugi, miałam zaparcia. Piersi zaczęły mi rosnąć, mniej więcej tydzień od spodziewanego okresu. Miesiączka spóźniała mi się 4 dni i odbyliśmy z mężem stosunek. Następnego dnia o godz. ok. 14 zaczęły mi się różowe plamienia, towarzyszący im ogromny ból podbrzusza, musiałam zwolnić się z pracy i po przyjęciu tabletki z paracetamolem przeleżałam cały dzień. Następnego dnia plamienie zamieniło się w krwawienie prawostronne (jak włożyłam tampon po kilku godzinach było trochę krwi tylko po prawej stronie). W dalszym ciągu boli mnie prawy jajnik i słabo się czuję. Cały czas chce mi się pić i najchętniej leżeć przez ten ból.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ze względu na spóźniający się okres i podjęte próby poczęcia w pierwszej kolejności zachęcałabym do wykonania testu ciążowego.

Krwawienie z dróg rodnych z towarzyszącym silnym bólem podbrzusza może mieć różną etiologię. Rozpoznanie postawić może jedynie lekarz po uprzednim Pani zbadaniu i wypytaniu o pozostałe dolegliwości.

Po wykluczeniu ciąży należy zgłosić się do ginekologa, który przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne pozwalające ustalić źródło krwawienia.

Pozdrawiam