Obfite żółte upławy, swędzenie oraz ból podczas stosunku - czy mogę zarazić mojego partnera?

Witam!
Mam 22 lata. Od kilku tygodni niepokoją mnie żółte upławy, wypływające z mojej pochwy. Towarzyszy im swędzenie i jak ostatnio zauważyłam ból podczas stosunku. Dziwi mnie również fakt, że po tygodniu objawy same ustały i po kolejnym tygodniu znów powróciły.
Ostatnio ginekolog wykrył u mnie nadżerkę. Może i ona ma na to wszystko jakiś wpływ. Używam również dopochwowej antykoncepcji, ale nie sądzę, aby ona miała tutaj jakiś wpływ na infekcję, gdyż stosuję ją już dużo dłużej. Nie wiem tylko, czy infekcja nie wpływa negatywnie w chwili obecnej na mój sposób zabezpieczania się?
Chciałabym zapytać, czy są jakieś sposoby, dzięki którym mogłabym zwalczyć infekcję samodzielnie w domu? Jestem w chwili obecnej na wyjeździe za granicą i do ginekologa będę mogła się udać dopiero w lutym, a chciałabym bardziej normalniej funkcjonować do tego czasu. Chciałabym również zapytać, czy mogę infekcją zarazić mojego partnera?
Serdecznie pozdrawiam,
Pauli

Dzień dobry!
Infekcja dróg rodnych nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. W niektórych krajach antybiotyki są wydawane bez recepty. Ponieważ opisuje Pani żółte obfite upławy, to z pewnością mamy do czynienia z infekcją bakteryjną.
Jeśli będzie Pani zwlekać z leczeniem, infekcja może się rozprzestrzenić na całą miednicę mniejszą. Partner też powinien zostać przeleczony.
Z poważaniem