Obfite, żółte upławy u 24-latki

Męczą mnie w zasadzie odkąd zaczęłam na nie zwracać uwagę obfite, żółte upławy. W cytologii mam podniesione leukocyty i stan zapalny, jednak z posiewu z pochwy nie wyrosły żadne patogenne bakterie, jedynie te fizjologiczne. Mam nadżerkę,odradzano mi ją usuwać jeśli nie sprawia problemów. Jednak teraz zaczynam się zastanawiać czy to nie ona i jest przyczyną ciągłego zapalenia i upławów. Jestem mężatką ale jeszcze nie planuje dzieci. Proszę o poradę, co powinnam teraz zrobić

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku obecności stanu zapalnego należy wdrożyć leczenie. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza ginekologa, który wdroży odpowiednią terapię.

Jeśli flora bakteryjna w pochwie jest prawidłowa, to nie ma żadnego problemu. Poza tym leczenie "nadżerek" jest archaizmem. Nadżerka to nie choroba, tylko zmiana fizjologiczna. Jeśli lekarz ma z tym problem, powinien skierować Ciebie na kolposkopię.
Pozdrawiam.