Obfity nalot na języku

Ba początku stycznia zauważyłam na języku jasny nalot, który teraz przekształcił się w coś co ciężko mi określić, tak jakby ten nalot się rozrosl i miał charakter " włosków", po zdrapaniu język w tym miejscu jest czerwony. Co to jest i do jakiego lekarza się z tym udać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośredniej oceny Pani języka, co wyklucza możliwość postawienia konkretnej diagnozy. Opisane zmiany wydają się jednak wskazywać na infekcję grzybiczą. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią, w tym oceni język oraz wdroży właściwe postępowanie.