Obfity wzrost drożdżaków candida albicans

Mojemu synowi 2,5 latka ,zrobiłam badanie kału i wyszło " wychodowano obfity wzrost drożdżaków candida albicans". Lekarz zalecił wlasnie syrop FLUCONAZOLUM(FLUMYCON). 7,5 ml raz dziennie. i dieta. dstawić. . Czy to wystarczy,? Mały miał takie objawy że raz dziennie robił kupkę bardzo żadka i nadęty miał brzuszek. Innych objawów nie było. Po trzech dniach brania syropu kupki wrócily do normy. No i czy ten syrop tez jest tak niebezpieczny, czy mozna go zastąpić innym?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ustąpienie objawów jest najlepszym dowodem na skuteczność terapii. Ewentualne działania niepożądane wymienione są w ulotce dołączonej do leku. Flumycon jest lekiem przeznaczonym do leczenia dzieci i niemowląt. Nie bardzo wiem, co miała Pani na myśli używając stwierdzenia "też jest tak niebezpieczny". Nie ma potrzeby zastępowania flukonazolu inną substancją przeciwgrzybiczą.