Obiżony nastrój i myśli samobójcze u 30-latki

Dlaczego po jakimkolwiek niepowodzeniu czy jesli cos nie uklada sie po mojej mysli mam bardzo obnizony nastroj , mysli samobójcze, czarnowidztwo, brak chęci do dzialania i zmian ? Często misie to zdarzai utrudnia mi życie i relację z ludzmi, jestem wtedy tez niemila dla innych.

Dzień dobry!

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na Pani pytanie bez osobistego kontaktu i bliższej znajomości historii Pani życia i trudności. Skłonności do "złego nastroju" mogą mieć różne przyczyny - np. szczególnie trudne życiowe wydarzenia, cechy osobowości, przyjęte wychowanie i atmosfera domu rodzinnego, niska samoocena, niezdiagnozowana i nigdy nie leczona depresja lub dystymia, ale także np. zaburzenia hormonalne czy inne choroby przewlekłe, wpływająca na osobowość, nastrój i nastawienie do życia.
Proszę skonsultować się z psychologiem oraz z lekarzem psychiatrą, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam, tego rodzaju skłonność może być wynikiem zaburzeń depresyjno-lękowych lub nieprawidłowo ukształtowanej osobowości albo ogólnej słabości psychicznej. Warto przyjrzeć się sprawie w kontakcie z psychologiem- psychoterapeutą i spróbować lepiej samą siebie zrozumieć. Pozdrawiam