Objaw lejka w 9 tygodniu ciąży

Witam. Jestem obecnie w 9 tygodniu ciąży. Moja pani ginekolog odkryła u mnie objaw lejka. I moje pytanie brzmi bo już nie wiem kogo słuchać. Czy bym mogła teraz w tym tygodniu ciąży mieć założony szew?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objaw lejka, czyli wpuklanie się błon płodowych. może grozić niewydolnością cieśniowo-szyjkową. Stosuje się wtedy założenie szwu na szyjkę macicy.