Objawy ADHD u 5-miesięcznego niemowlaka

Mój syn ma 5 miesięcy. Nie chce leżeć sam, nie interesują go żadne zabawki. Ciągle trzeba mu poświęcać uwagę. Wciąż wydaje takie odgłosy, jak by był zdenerwowany. Takie yyyyh. Uspokaja się noszony na rękach (oczywiście stanie w miejscu nie wchodzi w grę). Nóżkami przebiera non stop. W dzień nie chce w ogóle spać w domu. Jeśli już uda mi sie go uśpić, drzemka trwa zaledwie 0,5 godziny. Za to na dworzu potrafi przespać nawet 2 godziny. W nocy budzi się co 3 godziny i chce, żeby przystawić go do piersi. Czy to normalne zachowanie pięciomiesięcznego dziecka?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam Panią!

W opisie nie znajduję objawów ADHD, tym bardziej, iż u tak małego dziecka nie jest możliwe postawienie tego typu diagnozy. Nie każde 5-miesięczne dziecko wykazuje zainteresowanie zabawkami. Wiele niemowląt woli przyglądać się twarzy mamy, niż twarzy misia i nie powinno to być powodem do niepokoju. Trudno też jest mi wyobrazić sobie dźwięki, które Panią niepokoją. Nie widząc dziecka, nie mogę stwierdzić, czy są one wyrazem zdenerwowania, czy objawem prawidłowego rozwoju. Sugerowałabym, aby skonsultowała Pani zachowanie dziecka z lekarzem pediatrą, w celu wykluczenia jakichkolwiek nieprawidłowości, jak np. problemów z trawieniem, uczulenia itp.

Pozdrawiam.