Objawy choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie moich dolegliwości. Byłam już kiedyś u lekarza i dostałam H***. Pani doktor mówi, że to będą wrzody i powiem tak – pomogło, ale co wiosnę i jesień wszystko wraca. Ból jest straszny, aż przechodzi w lewą stronę na plecy. Kiedy zażyję H***, ból ustępuje, ale w ciągu dnia wraca. Ostatnio znajomy polecił mi krople P*** - zażywam je od tygodnia, ale po zażyciu kropli czuję ulgę, ale ból powraca. Czy mogę zażywać te krople, czy one mi pomogą i w jakim czasie, a w ogóle ile mogę je zażywać? Biorę je 3 razy dziennie do 20 kropli na dzień. Robiłam sobie test na helicobakter i nic nie wykazało. Wynik był dobry, martwię się tylko, że te bóle powrócą. Miałam już dni, w których były wymioty przez ten ból. Czym to leczyć? Bardzo proszę o pomoc, podpowiedź, bo jak wrócę do lekarza pewnie dalej będzie H*** i badania z tą rurką, których bardzo się boję. Dziękuję, pozdrawiam.

Witamy!

Opisane objawy sugerują chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Jeśli rzeczywiście nie ma zakażenia H.pylori to dolegliwości powinny ustąpić po leczeniu, w przeciwnym razie wskazane jest przeprowadzenie dokładniejszej diagnostyki włącznie z gastroskopią, która umożliwi postawienie dokładnego rozpoznania. Badania endoskopowa nie należą do przyjemnych, ale w pewnych sytuacjach są niezastąpione. Zachęcam do konsultacji gastroenterologicznej. Krople propolis mogą być stosowane jeśli przynoszą ulgę, ale z umiarem. Konieczne jest dokładne rozpoznanie i być może wdrożenie leczenia eradykacyjnego H.pylori. Przy leczeniu choroby wrzodowej bardzo ważna jest dieta oraz unikanie mocnych alkoholi oraz rezygnacja z palenia papierosów (w przypadku palaczy). Dieta powinna być oparta na zasadach zdrowego żywienia, a najważniejsze jest regularne spożywanie posiłków. Należy ograniczać te potrawy po których dolegliwości się nasilają.
Proponuję skonsultować problem z gastroenterologiem.
Pozdrawiam serdecznie!