Objawy ciąży i negatywne testy ciążowe

Dzień dobry!
Okres miałam 24 grudnia, stosunek był 29.XII. i 3.I. 4 stycznia poczułam powiększone i bolesne piersi, po 2 dniach pojawił się wyciek siary, dołączyło do tego częste parcie na pęcherz moczowy (wstaję nawet w nocy) oraz po raz pierwszy w życiu dostałam porządnych zaparć.
Na skutek tego pod koniec stycznia pojawił mi się dość pokaźny brzuszek, który powiększa mi się za każdym razem, kiedy coś zjem (czy można przytyć tak szybko bez zmiany trybu życia i diety?).
Ciągle mam uczucie sytości i napiętej skóry brzucha. Robiłam kilka testów i wyszły negatywne. Ponadto beta HCG 18.I , które wykazało brak ciąży, no i miesiączkę dostałam normalnie w terminie 26. I. Byłam u ginekologa 5 lutego który robiąc usg stwierdził, że wszystko jest w porządku i nie ma ciąży. Dolegliwości nadal nie ustępują (piersi, zaparcia, brzuch, i siusiu). Usg jamy brzusznej 10.II. - wszystko w porządku , ale "w rzucie lewego jajnika widoczny obszar owodniowy 19 mm otoczony rąbkiem wodnym pęcherzyk owulacyjny? Za 10 dni badanie kontrolne.
Pani doktor zasugerowała ciążę pozamaciczną, choć dziwiły ją testy negatywne i hcg z krwi. Prolaktyna w normie, hormony tarczycy też. Czy ja mimo tego mogę być w ciąży lub pozamacicznej jajnikowej?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Ciążę wewnątrzmaciczną można wykluczyć, zwłaszcza że usg było robione około 5-6tygodnia ewentualnej ciąży, więc gdyby ciąża była zostałby uwidoczniony chociaż jajo płodowe.
Jest małe prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej, które mogła szybko obumrzeć, a przez to beta-hCG było by w normie, no ale takie sytuacja byłaby rzadkością. W każdym razie dobrze, że będzie wykonane badanie kontrolne usg. Prócz tego proponuję badanie ogólne moczu, może po prostu dołączyła do tej sytuacji infekcja w obrębie układu moczowego. Objawy, które Pani opisuje mogą mieć też podłoże psychologiczne i odczuwane są jako subiektywne.

Proponuję zaufać lekarzowi prowadzącemu i poddać się potrzebnym badaniom. Jeśli objawy będą się nasilać być może potrzebne będzie pogłębienie diagnostyki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.