Objawy ciąży i negatywny test

Witam. Tabletki antykoncepcyjne odstawiłam, a gdy miałam owulację współżylam z moim chłopakiem. Miałam różne objawy na początku: bolało mnie podbrzusze, później piersi i bolą mnie nadal. Mam wyższą temperaturę od 2 tygodni. Mam cały czas śluz o gęstej konsystencji. Ok. 2 tygodnia myślałam chwilami, że to już okres, ale to śluz. Od mojego ostatniego okresu minęło 37 dni. Zrobiłam test, ale niestety wyszedł negatywny. Czy mogło byś za wcześnie na test ciążowy? Czy coś może być nie ta ?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia. Warto zatem wyliczyć ile minęło dni między zbliżeniem, a wykonaniem testu. W razie przedwczesnego jego wykonania wskazana będzie jego powtórzenie.
Wspomina Pani, że w ostatnim miesięcu odstawiła Pani tabletki hormonalne. Jeżeli były regularnie stosowane przez ponad pół roku to istnieje wysokie prawdopodobieństwo przesunięcia miesiączki o 14 dni.
Pozdrawiam.