Objawy ciąży pozamacicznej a brak zarodka w usg

Witam . Ostatni raz miesiączkę miałam 19 października i do dziś (01.12) jej nie mam . lekarz stwierdził z tydzień temu że to 3tyg ciąża na teście wyszła mi 2 lekka kreska ale wyszła . Teraz 4 tyg i w piątek 29.11 byłam na usg i nic nie pokazało . Mam wizytę u lekarza dopiero z tydzień , ale on ciągle miesza raz tak raz tak . weszłam teraz w 5 tyg okaże sie . Mam do pani pytanie czy mam jeszcze szanse aby nie byla to ciąża pozamaciczna, tylko żeby zarodek sie pokazał ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zarodek powinien być widoczny w USG od 5 tygodnia, jeżeli więc w kolejnym badaniu nie będzie go widać w jamie macicy, a poziom beta-hCG we krwi będzie odpowiadał ciąży w 5 tyg., to należy poszukiwać ciąży pozamacicznej.