Objawy grypy a alergia

Witam. Ostatnio dokuczały mi typowe objawy dla grypy: katar, zatkane zatoki, kaszel gorączka, zmęczenie bóle mięsni uczucie wychłodzenia. Za pomoca domowych metod wróciłem do stanu przed chorobą. Od kilku dni jednak odczuwam jakby nie do końca objawy ustały dokucza mi kaszel przeważnie suchy zdarza sie tez lekka chrypka. Czy może to wina wilgotności powietrza lub jakis alergenów z tym związanych? Jak nie wietrze pokoju skrapla sie woda na ramie okna i niewiem czy nie pojawia sie jakas pleśn itp
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Pana objawy rzeczywiście wskazują na infekcję dróg oddechowych. Jeśli jednak pomimo samoleczenia, nastąpił nawrót objawów, koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Być może konieczne jest zastosowanie leków recepturowych. Teoretycznie możliwe jest także alergiczne tło objawów.