Objawy grzybicy.

Od kilku dni bardzo zaczęła mnie swędzieć pochwa. Oprócz tego zauważyłam żółto-szary śluz, przypominający ser. Zastanawiam się, czy czasami nie jest to od tego, że podcieram się papierem toaletowym zapachowym i również myję się takim żelem. Te objawy mogą też zależeć od tego, że od pewnego czasu częściej i intensywniej się myję. Na piątek mam umówioną wizytę u ginekologa, więc mam nadzieję, że powie, co mi dolega. A tymczasem bardzo proszę o choćby najmniejszą odpowiedź.

Witam!

Być może objawy spowodowane są grzybicą - ostatecznie stwierdzi to lekarz podczas badania. Ma Pani słuszne podejrzenia - zapachowy papier toaletowy i perfumowane płyny mogą powodować podrażnienia okolic intymnych. Warto zmienić papier na bezzapachowy i niebarwiony. Do czasu wizyty u lekarz może Pani nie używać swojego płynu do higieny intymnej - być może jego stosowanie ma wpływ na objawy. Podobnie jest z perfumowanymi wkładkami higienicznymi - u osób wrażliwych mogą spowodować świąd okolic intymnych.

Pozdrawiam!