Objawy hipochondrii

Gdy tylko coś mnie zaboli, zakuje, zaniepokoi, przeszukuję cały internet na temat moich objawów i wmawiam sobie najgroźniejsze choroby. "Miałam" już objawy zawału, zatorowości płucnej i paru nowotworów. Mam wrażenie, że jestem chora tylko nikt nie potrafi mi pomóc. Kilka razy dziennie, czasami nieświadomie sprawdzam czy węzły chłonne mi się nie powiększyły. i nie wiem czy to jakieś złudzenie ale czasami mi się wydaje że są powiększone i wtedy strasznie panikuję.Czy to może być hipochondria?
ponad rok temu

Dzień dobry!

Objawy, o których Pani pisze mogą świadczyć o nerwicy, stanach lękowych, ale też właśnie "hipochondrii". Często jest to cecha osobowości, która w towarzystwie innych (np. zwiększonej skłonności do smutku, przeżywania trudnych emocji, depresyjności, samotnictwa lub nadmiernej sumienności, perfekcyjności) utrwala się i utrudnia codziennie funkcjonowanie.

Polecam konsultację z psychologiem lub psychiatrą.

Pozdrawiam!